Čtení pod Lípou

Během letních prázdnin 2016 a 2017 pravidelně každou neděli o páté se před kostelem sv. Patra a Pavla pod lípou četly pohádky jako za starých časů. Četly se nejen veselé příběhy, ale i moudré a motivační pohádky, které děti poučily jak se třeba k sobě chovat apod. Vždy po čtení pak děti malovaly obrázky postaviček z pohádky.

Na výzvu o zapojení se do čtení se dobrovolně přidali i někteří občané (pan Robert Hajšman z D. Lukavice, pan Zdeněk Eberle ze Snopoušov, SkoroBásník Daniel Mikeš z Plzně), kterým tímto moc děkujeme za spolupráci.

Na poslední prázdninové čtení přijal pozvání i milý host, herec Jakub Zindulka, známý např. v roli hastrmana z pohádky Princezna ze mlejna, který děti také přijel potěšit pohádkou. Přivítali jsme ho symbolicky písní Princezna ze mlejna, kterou společně se Štěpánkou Lexovou zazpívaly její dcery Eliška a Anička. Poté se společně děkovalo Lípě a každý si mohl prohlédnout výstavu obrázků dětí z našeho pravidelného čtení, za které děti dostaly sladkou odměnu nebo si zakoupit dětské knihy. Na památku si děti mohly nechat podepsat pana Zindulku do památníčků a vyfotit se s ním.

I když byly prázdniny, i tak se Čtení pod Lípou zúčastnilo celkem 71 dětí a 44 dospělých a počasí i přesto, že bylo dosti proměnlivé, vždy překvapivě vyšlo. Je vidět, že i příroda je těmto tradicím nakloněna.